Haber Detayı
18 Haziran 2019 - Salı 19:09
 
Denizli AGD’den Muhammed Mursi Açıklaması
GÜNDEM Haberi
Denizli AGD’den Muhammed Mursi Açıklaması

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şube Başkan Hamza Öztürk, dün mahkeme salonunda hayatını kaybeden Muhammet Mursi için basın açıklaması yaptı.

 

Başkan Hamza Öztürk;  17 Haziran 2019, Pazartesi günü Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı merhum Muhammed Mursi çıkarıldığı mahkeme salonunda şehadete yürümüştür. Bizler, Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı mensupları olarak Müslüman Kardeşler Hareketinin öncülerinden Merhum Mursi'ye Cenabı Allah'tan rahmet, tüm İslam milletine sabırlar diliyoruz. Bilindiği üzere Mısır'da 25 Ocak 2011 tarihinde 30 yıllık Hüsnü Mübarek yönetimi son bulmuş, Haziran ayında yapılan seçimleri de Müslüman Kardeşler Hareketi kazanmıştı. Bu seçimlerin ardından 30 Haziran 2012'de Muhammed Mursi, Mısır'ın seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olmuştu.

 

Mısır'ın kendi kontrollerinden çıkmasını istemeyen küresel sistem, serbest seçim imkanına rağmen, iktidar ve muhalefet arasında uzlaşma zemini oluşmasına izin vermemiş, sokak gösterilerini kışkırtmış, ülkede sürekli kaotik bir halin oluşmasına yol açmıştır. Küresel sistemin en çok da bilişim teknolojilerinin oluşturduğu etkiyle galeyana getirdiği sokak gösterilerinin devamında 3 Temmuz 2013'de Mısır'da silahlı kuvvetler yönetime el koydu. İlginçtir ki sürekli demokrasi, insan hakları ve özgürlük diyen Batı, Mısır'da yapılan darbeye ve bir gün sonra da seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin tutuklanmasına sessiz kaldı. 

 

Darbe yönetimi altında geçen 6 yılda Mısır'daki yüzlerce idam, 5 bine yakın ölüm, on binlerce yaralanma, 30 bin kadar tutuklanma sözde insan hakları savunucusu Batı'yı rahatsız etmemiştir.Batı, bu idamlar ve tutuklamalar karşısında tepki bırakın tepki göstermeyi bilakis teşvik edici olmuştur. Çünkü küresel sistem kontrolünde tutmak istediği ülkelerde toplumun farklı kesimlerini birbirine düşürmeyi, düşmanlık oluşturmayı, telafisi çok zor acılar yaşatmayı bir strateji olarak uygulamaktadır.

 

Bu tuzağın farkında olmak, bu oyuna gelmemek, sabırla haktan ve adaletten yana olmak büyük bedeller gerektirmektedir. Her türlü olumsuz şartlarda ve sıkıntılı süreçte dahi hakkı hak bilip haktan yana olarak yaşamak ve ölmek insan için en şerefli lütuftur. Biz merhum cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin Cenabı Hakkın lütfuna mahzar olduğuna inanıyoruz ve dua ediyoruz. Umuyoruz ki Muhammed Mursi’nin Hakka yürüyüşü. Tüm Müslümanların uyanışına ve dirilişine vesile olur.

 

Mısır yöneticileri ülkelerinin emin bir liman olmasını engelleyen, Mısır halkının huzurunu kaçıran ve geleceğini karartan uygulamalardan vazgeçmesini hatırlatırız. Öncelikle bölge ülkelerinin sözde Müslüman ülke liderlerine şunu hatırlatmak isteriz ki; bir Müslüman olarak İsrail rejisörlüğünde gerçekleştirilen darbenin tarafı olmak, darbe yönetimi ile ticaret hacmini arttırmak Müslüman vicdanlarda yara açmaktadır. Tüm diplomatik yollar denenerek mevcut mısır yönetimi yalnızlaştırılmalı ve halkın iktidarına yol açılmalıdır. Yöneticisiyle yönetileniyle hepimiz Allah'tan geldik ve dönüşümüz Allah'a olacaktır.

 

Merhum Muhammed Mursi'ye tekrardan Cenabı Allah'tan rahmet dilerken, başta ailesine, Müslüman Kardeşler Teşkilatına, İslam milletine sabırlar diliyoruz.Cenabı Allah, hepimizi hakkı üstün tutarak yaşayanlardan ve bu şekilde kendisine kavuşanlardan eylesin. Zalimler istemese de Allah nurunu tamamlayacaktır.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Denizli, AGD’den, Muhammed, Mursi, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir