Denizli’de koronvirüs yoğunluk haritasında son durum
asa
Haber
21 Haziran 2020 - Pazar 15:00
 
Denizli’de koronvirüs yoğunluk haritasında son durum
DENİZLİ Haberi
Denizli’de koronvirüs yoğunluk haritasında son durum

Koronavirüs salgını normalleşme sürecinde yaşanan rehavet nedeniyle Denizli’de yeniden hareketlenmeye başladı. Sağlık Bakanlığı, Hayat Eve Sığar uygulamasına bakıldığında yoğunluk bakımından özellikle merkez ilçeler ve başta Acıpayam İlçesi olmak üzere r yoğunlukta risk taşıyan bölgeler olarak görülüyor.

 

Sağlık Bakanlığı, "Hayat Eve Sığar" uygulaması ile tüm illerdeki koronavirüs vakası yoğunlukları görülebiliyor. Denizli’de koronavirüs yoğunluğu haritalarına bakıldığında vakaların merkezde ağırlıklı olduğu görülürken,  birçok ilçesinde vaka görülmüyor. Başta merkez ilçeler olmakla birlikte 19 vakanın yaşandığı Acıpayam İlçesi’nin yanı sıra Buldan, Sarayköy, Çivril ve Tavas ilçelerinde düşük riskli vakalar yoğunluk gözlemleniyor. Diğer ilçelerde koronavirüs vakası görülmüyor.

 

Mavi alanlar düşük riskli koronavirüs salgın bölgesi olarak belirtilirken, kırmızı alanlar ise yüksek riskli koronavirüs alanları olarak ifade ediliyor. İşte, uygulamadan elde edilen verilere göre Denizli’deki koronavirüs yoğunluğundaki son durum...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Denizli’de, koronvirüs, yoğunluk, haritasında, son, durum,
Yorumlar
denizli büyükşehir belediyesi
Haber Yazılımı