Haber Detayı
21 Haziran 2017 - Çarşamba 11:36
 
Denizli Haftalık Trafik Kontrolünde 15.531 Araç Kontrol Edildi
Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimlerince 12-19 Haziran 2017 tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri sonucunda, (15.531) araç kontrol edildi.
ASAYİŞ Haberi
Denizli Haftalık Trafik Kontrolünde 15.531 Araç Kontrol Edildi

Denizli Haftalık Trafik Kontrolünde 15.531 Araç Kontrol Edildi

 

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimlerince 12-19 Haziran 2017 tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri sonucunda, (15.531) araç kontrol edildi.

 

Bu kontroller sonucunda;

 • Hız ihlalinden,
 • Kırmızı ışık ihlalinden,
 • Seyir halinde cep telefonu ile konuşmak,
 • Duraklama ve park etmenin yasak olduğu yerlere park etmek,
 • Emiyet kemeri ve kask takmamak,
 • Alkollü olarak araç kullanmak,
 • Ehliyetsiz, yetersiz ehliyet ile araç kullanmak,
 • Görüşü engelleyici eşya, süs (filmli cam) kullanmak,
 • Muayenesiz araç kullanmak,
 • Durak harici ve fazla yolcu almaktan,
 • Arızalı takograf ile taşıma sınırı üzerinde yük almak (tonaj),
 • Karayolları Trafik Kanunun diğer maddelerini ihlal ettikleri görülmüş, ayrıca kusurlu ve eksiği olan araçlar trafikten men edilmiştir.

 

 

Fahri Trafik Müfettişleri Tarafından Tanzim Edilen Trafik Suçu Tespit Tutanakları;

 

İlimizde, gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren, Fahri Trafik Müfettişleri tarafından, trafik kural ihlali yapan araç sürücülerinin tescil plakasına 12-19 Haziran 2017 tarihleri arasında toplam (35) adet suç tespit tutanağı tanzim edilmiş olup, trafik idari para cezası karar tutanağına çevrilmiştir.

 

 

İlimiz Merkez Polis Sorumluluk bölgesinde meydana gelen trafik kazaları;

 

12-19 Haziran 2017 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde, (38) Yaralamalı kaza ve (41) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (79) kaza meydana gelmiştir. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği cadde ve güzergâhlar ile sürücüler tarafından kırmızı ışık ihlalinin yapıldığı kavşaklarda, seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, sivil ihbarlı denetim, emniyet kemeri, cep telefonu ve yaya denetimlerine ağırlık verilecektir.

 

İlimizde meydana gelen kazalar genellikle, Acıpayam Yolu, Gümüşler Bulvarı, Halk Caddesi ve İzmir Yolu üzerinde meydana gelmiş olup, kazalar daha çok, doğrultu değiştirme (dönüş) kurallarına uymama, Araçların hızını hava ve yol şartlarına uydurmamaktan, kavşaklara yaklaşırken araçların hızını azaltmamaktan, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve yakın takip arkadan çarpma kusurundan dolayı meydana geldiği tespit edilmiştir.

                                              

Ayrıca, havaların ısınması, yaz mevsiminin gelmesi ve okulların kapanmasından dolayı, İlimizden tatil yörelerine geçiş yapacak olan araç sayısında artış olacağı düşünülerek, Ankara, İzmir ve Antalya yolu üzerinde, özellikle gün doğumu ve gün batımı saatlerinde tan yeri uygulamaları yapılarak sürücülerin dikkatlerini çekmek sureti ile uykusuz ve yorgun araç kullanmamaları konularında bilgilendirme çalışmalarına ağırlık verilecek olup, kazaların azaltılmasına yönelik olarak denetimlere devam edilecektir.

 

 

İlimiz Bölge Trafik Polis Sorumluluk Bölgesinde;

 

12-19 Haziran 2017 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde; (9) Yaralamalı kaza ve (12) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (21 )kaza meydana gelmiştir Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği güzergâhlarda, sürücülerin yaptıkları kural ihlallerine yönelik olarak ve kurallara uymalarını sağlamak için seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, emniyet kemeri ve cep telefonu denetimlerine ağırlık verilecektir.

    

 

Vatandaşlarımızın daha güvenli bir trafik ortamında yaşamlarını sürdürebilmeleri için, trafik kazalarından uzak "Güvenli Çevre ve Huzurlu Toplum için" denetimlerimiz kararlı bir şekilde aralıksız devam edecektir.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Denizli, Haftalık, Trafik, Kontrolünde, 15.531, Araç, Kontrol, Edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir