Haber Detayı
07 Mayıs 2019 - Salı 17:03
 
Denizli Valiliği vatandaşları dolandırıcılar konusunda uyardı
DENİZLİ Haberi
Denizli Valiliği vatandaşları dolandırıcılar konusunda uyardı

Denizli Valiliği tarafından açıklanan duyuruda Denizli Valisi, Özel Kalem Müdürü isimleri kullanılarak bağış ve yardım adı altında para talebinde bulunan dolandırıcılar konusunda uyardı.

 

 

Denizli Valiliği tarafından yapılan duyuru ise şöyle; "Son zamanlarda art niyetli kişiler tarafından Denizli Valisi, Vali Yardımcıları, Özel Kalem Müdürü’nün adları kullanılarak; iş adamlarımız ve hayırsever vatandaşlarımızın ev, iş veya cep telefonlarından arandıkları, sağlık, okul gezileri ve buna benzer bahanelerle Valiliğin adına bağış veya yardım kampanyası adı altında para talebinde bulunarak dolandırıcılık teşebbüslerinin artarak devam ettiği tespit edilmiştir. Denizli Valiliği’nin veya herhangi bir kamu kurumumuzun vatandaşlarımız, işadamlarımız ve esnafımızdan; telefon veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi veya yöntemi bulunmamaktadır." şeklinde duyuru mesajı yayınladı.

 


Denizli Valiliğinin ve  herhangi bir kamu kurumunun veya kamu yöneticisinin adını kullanarak telefon vb. yöntemle yardım toplamaya çalışan dolandırıcılara hiçbir şekilde itibar edilmemesini, tedbir amaçlı olarak da böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın öncelikle Valiliğin Özel Kalem Müdürlüğü ile görüşerek durumu bildirmelerini 0258 265 18 82 numaradan veya  112 Numaralı telefonu arayarak Emniyet Müdürlüğü veya Jandarma Komutanlığı'na ihbarda bulunulması konusunda uyarı yapıldı.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Semih Can
Etiketler: Denizli, Valiliği, vatandaşları, dolandırıcılar, konusunda, uyardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir