Pamukkale’de 575 Başarılı Öğrencinin Ödülü Altın Oldu "/>
asa
Haber
04 Haziran 2016 - Cumartesi 09:17
 
Pamukkale’de 575 Başarılı Öğrencinin Ödülü Altın Oldu
Denizli Pamukkale İlçesi’nde ülkede eşine az rastlanır dev bir organizasyona imza atılarak eğitim yılı içinde akademik, sanatsal, sportif başarı elde eden 575 öğrenci şölen havasında gerçekleştirilen törenle altınla ödüllendirildi. Öğrencilerin her platformda başarılarını artırmak, teşvik etmek amacıyla, gerçekleştirilen Eğitim Şöleni ve Başarıyı Ödüllendirme Projesi’ne büyük destek sunan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ülkenin geleceği olan çocuklar ve gençlerin başarısı için her şeyi yapmaya hazır olduklarını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Pamukkale’de 575 Başarılı Öğrencinin Ödülü Altın Oldu

Pamukkale Kaymakamlığı, Pamukkale Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve hayırsever iş adamı Halil Pekdemir’in birlikte hayata geçirdiği ‘Eğitim Şöleni ve Başarıyı Ödüllendirme Projesi’ dev bir organizasyonla hayata geçti. İlçede başarılı öğrencileri ödüllendirmek, başarıyı teşvik etmek amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında, eğitim yılı içinde

TEOG, YGS,LYS gibi akademik başarılar, resim, müzik, şiir, kompozisyon yarışmalarında derece yapanlar, bireysel veya okul, takım olarak sportif başarıları ve sosyal sorumluluk projeleriyle başarıyı yakalayan öğrencilerin altınla ödüllendirilmesi kararlaştırıldı. İlçede eğitimin kalitesinin yukarıya taşınması noktasında adeta seferberlik içinde birçok çalışmaya imza atan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, proje kapsamında öğrencilere verilen ödüllerin yüzde 80’ini, Hayırsever İş Adamı Halil Pekdemir ise yüzde 20’sini karşılayarak önemli bir katkı sundu. 

“ŞÖLEN HAVASINDA ÖDÜL TÖRENİ”

Pamukkale Üniversitesi Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen 575 başarılı öğrencinin altınla ödüllendirildiği Eğitim Şöleni ve Başarıyı Ödüllendirme Projesi etkinliğine; Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Başgün, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, çok sayıda davetli, öğrenciler ve veliler olmak üzere yüzlerce kişi katıldı.

Folklor ve semazen gösterileriyle başlayan ödül töreni; şölen, şenlik havasında Türk Halk Müziği’nden Türk pop müziğine, miniklerin gösterilerinden step, jimnastik ve aerobik gösterilerine, karate gösterisinden dans gösterilerine unutulmaz bir gün oldu. Sanatçılardan öğrencilere sahne alarak performanslarını ortaya koyan grupları, katılımcılar büyük bir beğeni ile izledi.

“ÖRNEK BİR UYGULAMA”

Etkinlikte konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Başgün, eğitimde böylesi bir projeyi hayata geçiren kurumlara ve hayırseverlere teşekkür etti. Öğrencilerin başarısını artırmak adına projenin çok önemli olduğunu söyleyen Başgün, ilçede okulların fiziki ihtiyaçlarını gideren, eğitime desteğini esirgemeyen ve böylesi bir projenin içinde yer alarak eğitim aşığı olduğunu bir kez daha gösteren Başkan Gürlesin’e ayrıca teşekkür etti.

Pamukkale Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Yılmaz’da eğitime verilen her türlü desteğin ülkenin geleceğine yatırım olduğunu vurgulayarak, “Kurumlarımız ve hayırseverlerimiz gerçekten güzel bir çalışmaya imza atmış. Öğrencilerin başarısını daim kılmak, başarıyı teşvik etmek adına bu denli geniş çapta bir proje ülkede çok nadirdir. Öğrencilerimiz inşallah üniversite dahil eğitimde başarıdan başarıya koşarak, bu destekleri hep hatırlayacak” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZIN BAŞARISI İÇİN DESTEĞE HAZIRIM”

Böylesi bir projenin içinde yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren hayırsever iş adamı Halil Pekdemir ise, “Bu projeyi ilk duyduğum an heyecanlanmıştım. Bugün öğrencilerimizin gülen yüzünü gördükçe, böylesi güzel bir atmosferi tadınca, ‘İyi ki, bu projenin içinde yer almışım’ diyorum. Eğitim çok önemli. Ne kadar eğitimli ve başarılı nesiller yetiştirirsek, ülkemiz daha da güçlenir. Eğitime bugün olduğu gibi her zaman gücümüz nezdinde destek olmaya çalıştım. Çocuklarımız, inşallah başarılarıyla bizleri onurlandırmaya devam edecekler. Bu da bizim ödülümüzdür” dedi.

“EĞİTİM ÖNCELİKLERİMİZ ARASINDA”

Eğitimi her daim önemsediklerini ve ön planda tuttuklarını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin de, Eğitim Şöleni ve Başarıyı Ödüllendirme Projesi’nin önemine vurgu yaparak şunları söyledi, “Göreve geldiğimiz günden bugüne bilinir belediyecilik hizmetlerimizin yanında, sosyal belediyecilikte de örnek çalışmalara imza attık. Var gücümüzle de modern bir Pamukkale yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bunun yanında Pamukkale İlçemizde eğitimin kalitesinin artması, Türkiye Cumhuriyeti’nin yarınları olan çocuklarımızın bilgiyle donatılması için Belediye olarak adeta seferberlik içindeyiz. Eğitim de önceliklerimiz arasında. İlçemizde 128 okulumuzun neredeyse tamamına dokunarak fiziki ihtiyaçlarının giderilmesi, sağlıklı nesiller yetiştirmek adına spor komplekslerinin okullarımıza kazandırılması, eğitimsel anlamda gerekli desteklerin verilmesine kadar çok önemli çalışmalara imza atıyoruz. Burada amacımız çocuklarımızın başarısını artırmak. Bu kapsamda bugün 575 başarılı çocuğumuzu ödüllendirdiğimiz projenin içinde yer aldık. Çünkü başarıyı ne kadar artırırsak, çocuklarımızla birlikte ülkemiz daha da güçlü duruma gelecektir. Eğitimde başarının ödüllendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bu hem o ödülü alan çocuğumuz hem de diğer çocuklarımız için teşvik edici bir unsur. Bu çocuğumuzun başarısına başarı katacağı gibi diğer öğrencilerimizi de teşvik edecek. Öğrencilerimizin başarılarının daim olmasını diliyorum” dedi.

“GELECEK YILDA ÖDÜL VAR”

Bu projenin hayata geçmesinde büyük emek veren Başkan Gürlesin’e ve hayırsever iş adamı Pekdemir’e teşekkürlerini aktaran Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru ise, “İlçemizde öğrencilerimizin başarısını daha da yukarı taşımak, eğitimsel kaliteyi artırmak için önemli çalışmalara imza atıyoruz. Okullarımızla ilgili, çocuklarımızı iyilikte, güzellikte, akademik başarıda, en iyiye yönlendirmek için çalışıyoruz. Bu anlamda birçok projeyi hayata geçiriyoruz. O çalışmalarımızdan birisi de Eğitim Şöleni ve Başarıyı Ödüllendirme Projesi oldu.  İnsana temas eden, değer veren, öğrenci odaklı, öğretmenlere dokunan bir proje. Bu projeyle çocuklarımızı başarıya odaklamak ve aralarında tatlı bir rekabet yaratarak en iyiye ulaşmalarını sağlamayı hedefledik. Öğrencilerimizin başarısını artıracak, başarıyı teşvik edecek bu çalışmada Pamukkale Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Gürlesin’e ve hayırseverimiz Halil Pekdemir’e bir kez daha teşekkür ediyorum. Muhteşem bir atmosferde öğrencilerimizle bir arada olmanın mutluluğu içindeyim. İnşallah gelecek yılda bu çalışmamıza devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından ‘Eğitim Şöleni ve Başarıyı Ödüllendirme Projesi’ kapsamında 575 öğrenciye ve 20 öğretmene törenle ödülleri protokol üyelerince bir bir verildi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Pamukkale’de, 575, Başarılı, Öğrencinin, Ödülü, Altın, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı