Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Üreticinin Yanında "/>
asa
Haber
17 Eylül 2020 - Perşembe 11:33
 
Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Üreticinin Yanında
DENİZLİ Haberi
Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Üreticinin Yanında

Dünya ekonomisi, COVID-19 salgını nedeniyle tarihte benzeri görülmemiş bir krizin eşiğine gelirken, bu süreç her alanda olduğu gibi küresel tarım sektörü açısından da önemli sonuçlar doğurdu.

 

Son yıllarda ülkeler için sanayi ve dijital sektörler öncelikli alanlar olarak öne çıkarken COVID-19, tarım ve hayvancılığın ekonomiler için ne derece kritik öneme sahip olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

 

Devletimiz tarafından salgınla birlikte tarımsal üretim ve gıda zincirindeki bütün unsurların faaliyetlerini kesintisiz sürdürebilmelerine imkân sağlanarak, tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizin işlerine kesintisiz biçimde devam etmelerine pandemi kuralları çerçevesinde izin verildi. Ayrıca gıda sevkiyatının aksamaması içinde gerekli tedbirler alındı.

 

Denizli İl Tarım ve Orman MüdürümüzYılmaz Erkaya; Covid-19 Pandemi sürecinde deher zaman çiftçilerimizinyanında olduklarını, bu düstur içerisinde 2020 yılı üretim sezonunun bereketli geçmesi için her türlü tedbirin alındığını, İl ve İlçe Müdürlüğü personellerimizinyıl boyunca Covid-19 tedbirlerine riayet ederek bitkisel üretim, hayvansal üretim ve gıda denetim hizmetlerinde sahada üreticilerimizin yanında yer alarak görevlerini yerine getirdiklerini belirtti.

 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Denizli, İl, Tarım, ve, Orman, Müdürlüğü, Üreticinin, Yanında,
Yorumlar
Haber Yazılımı