SAĞLIK (D20HA) - DENİZLİ20HABER.COM | Haber Girişi: 01.09.2021 - 16:06, Güncelleme: 01.09.2021 - 16:06

Kovid-19 hastalarından aşı çağrısı

 

Kovid-19 hastalarından aşı çağrısı

Denizli’de hastanede yatarak COVID-19 tedavisi gören Erhan Topalkara (52) ve Olcay Bıçak (40) aşı olmadılar ve hastalığa yakalandılar. Şu an tedavi gören iki hasta aşı olmayanlara; “Biz aşımızı yaptırmadık, bu süreci çok zor geçiriyoruz. Aşı olmayanlar bir an önce aşısını yaptırsın” diye seslendiler.
Denizli İl Sağlık Müdürü Uz.Dr. Berna Öztürk de hastanelerde çoğunlukla aşısız ya da aşısı tamamlanmamış hastaların tedavi gördüğünü belirterek aşı olmayan vatandaşları geç olmadan aşıya davet etti. Servergazi Devlet Hastanesi’nde COVID-19 tedavisi gören hastalardan biri olan 16 gündür yatarak tedavi gören ve bunun 12 gününü yoğun bakımda geçiren 52 yaşındaki Erhan Topalkara, aşı olmadığı için çok pişman olduğunu belirterek zamanı gelince hemen aşısını olacağını söyledi ve şöyle konuştu: “Almanya’dan Türkiye’ye tatile gelmiştim. Tatilimin ilk haftası çok iyi geçti, sonrasında COVID-19 hastalığına yakalandım. Öksürük vardı, hastalık ciğerlerime işlemiş. Şimdi aşıyı ertelediğime çok pişman oldum. Keşke bütün aşılarımı olsaydım. Yoğun bakımdayken fark ettim ne kadar zor bir durum olduğunu. Dünyadan kopuksunuz, muhtaçsınız herkese. Ama sağ olsunlar, çok iyi baktılar burada sağlık çalışanlarımız bizlere. Atlattım gibi hastalığı, biraz ciğerlerde az bir şey kaldı. Onu da atlatırsam, inşallah zamanım gelince hemen aşı olacağım. Ne gerekirse yaptıracağım” diye konuştu. “Keşke Geriye Dönebilsem ve Hemen Aşı Olsam” 6 gündür hastanede yatarak tedavi gören bir başka hasta 40 yaşındaki inşaat mühendisi 2 çocuk babası Olcay Bıçak da; aşının önemini şimdi daha iyi anladığını belirterek şu an geriye dönebilsem hiç düşünmeden aşımı olurdum diye pişmanlığını dile getirdi. Bıçak; “Hastalık süreci zor bir süreçmiş. Neden geçirdiğim hakkında bir fikrim yok. Bana olmaz, biz genciz diye düşünüyordum. Aşı da vurulmamıştım. Ama geldiğimiz şu safhada bakıyorum ki aşı çok önemliymiş. Keşke vurulsaymışım. Tekrar bir hakkım olsa, geriye dönebilsem aşı vurulmak isterdim” dedi. “Aşı Olmadığı için Pişman Olan Hastalarımıza Kulak Verin Aşınızı Yaptırın” Koronavirüs ile mücadelede en önemli silah olan aşılama konusunda Denizli’de yürütülen faaliyetler tüm hızıyla devam ediyor. Kamu, Özel, Üniversite Hastaneleri, Aile Sağlığı Merkezlerinin yanında mobil aşı ekipleri sayesinde alışveriş merkezleri, fabrikalar, işyerleri gibi nüfusun yoğun olduğu bölgelerde de vatandaşların aşıları yapılıyor. Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, şu an hastanelerde yatan hastaların çoğunun aşısız ya da aşısı tamamlanmamış orta yaş ve genç hastalar olduğunu belirterek aşının önemine vurgu yaptı. Öztürk; “Maalesef bana bir şey olmaz ya da sonra olurum diyerek aşılarını geciktiren vatandaşlarımız olabiliyor. Aşısını yaptırmayan vatandaşlarımız lütfen şu an COVID-19 tedavisi gören ve aşı yaptırmadığı için pişman olduklarını belirten bu hastalarımıza kulak versinler. Koronavirüs çok ciddi bir hastalık ve bu hastalıkla mücadelemizde temizlik, maske mesafe kurallarına uymakla beraber en önemli silahımız aşıdır. Bu nedenle bir an önce aşısını yaptırmayan vatandaşlarımızı, kendi sağlıkları ve toplum sağlığı için aşı olmaya bekliyoruz” dedi.
Denizli’de hastanede yatarak COVID-19 tedavisi gören Erhan Topalkara (52) ve Olcay Bıçak (40) aşı olmadılar ve hastalığa yakalandılar. Şu an tedavi gören iki hasta aşı olmayanlara; “Biz aşımızı yaptırmadık, bu süreci çok zor geçiriyoruz. Aşı olmayanlar bir an önce aşısını yaptırsın” diye seslendiler.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz.Dr. Berna Öztürk de hastanelerde çoğunlukla aşısız ya da aşısı tamamlanmamış hastaların tedavi gördüğünü belirterek aşı olmayan vatandaşları geç olmadan aşıya davet etti.

Servergazi Devlet Hastanesi’nde COVID-19 tedavisi gören hastalardan biri olan 16 gündür yatarak tedavi gören ve bunun 12 gününü yoğun bakımda geçiren 52 yaşındaki Erhan Topalkara, aşı olmadığı için çok pişman olduğunu belirterek zamanı gelince hemen aşısını olacağını söyledi ve şöyle konuştu: “Almanya’dan Türkiye’ye tatile gelmiştim. Tatilimin ilk haftası çok iyi geçti, sonrasında COVID-19 hastalığına yakalandım. Öksürük vardı, hastalık ciğerlerime işlemiş. Şimdi aşıyı ertelediğime çok pişman oldum. Keşke bütün aşılarımı olsaydım. Yoğun bakımdayken fark ettim ne kadar zor bir durum olduğunu. Dünyadan kopuksunuz, muhtaçsınız herkese. Ama sağ olsunlar, çok iyi baktılar burada sağlık çalışanlarımız bizlere. Atlattım gibi hastalığı, biraz ciğerlerde az bir şey kaldı. Onu da atlatırsam, inşallah zamanım gelince hemen aşı olacağım. Ne gerekirse yaptıracağım” diye konuştu.

“Keşke Geriye Dönebilsem ve Hemen Aşı Olsam”

6 gündür hastanede yatarak tedavi gören bir başka hasta 40 yaşındaki inşaat mühendisi 2 çocuk babası Olcay Bıçak da; aşının önemini şimdi daha iyi anladığını belirterek şu an geriye dönebilsem hiç düşünmeden aşımı olurdum diye pişmanlığını dile getirdi. Bıçak; “Hastalık süreci zor bir süreçmiş. Neden geçirdiğim hakkında bir fikrim yok. Bana olmaz, biz genciz diye düşünüyordum. Aşı da vurulmamıştım. Ama geldiğimiz şu safhada bakıyorum ki aşı çok önemliymiş. Keşke vurulsaymışım. Tekrar bir hakkım olsa, geriye dönebilsem aşı vurulmak isterdim” dedi.

“Aşı Olmadığı için Pişman Olan Hastalarımıza Kulak Verin Aşınızı Yaptırın”

Koronavirüs ile mücadelede en önemli silah olan aşılama konusunda Denizli’de yürütülen faaliyetler tüm hızıyla devam ediyor. Kamu, Özel, Üniversite Hastaneleri, Aile Sağlığı Merkezlerinin yanında mobil aşı ekipleri sayesinde alışveriş merkezleri, fabrikalar, işyerleri gibi nüfusun yoğun olduğu bölgelerde de vatandaşların aşıları yapılıyor. Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, şu an hastanelerde yatan hastaların çoğunun aşısız ya da aşısı tamamlanmamış orta yaş ve genç hastalar olduğunu belirterek aşının önemine vurgu yaptı. Öztürk; “Maalesef bana bir şey olmaz ya da sonra olurum diyerek aşılarını geciktiren vatandaşlarımız olabiliyor. Aşısını yaptırmayan vatandaşlarımız lütfen şu an COVID-19 tedavisi gören ve aşı yaptırmadığı için pişman olduklarını belirten bu hastalarımıza kulak versinler. Koronavirüs çok ciddi bir hastalık ve bu hastalıkla mücadelemizde temizlik, maske mesafe kurallarına uymakla beraber en önemli silahımız aşıdır. Bu nedenle bir an önce aşısını yaptırmayan vatandaşlarımızı, kendi sağlıkları ve toplum sağlığı için aşı olmaya bekliyoruz” dedi.

Denizli HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve denizli20haber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.