EĞİTİM (D20HA) - DENİZLİ20HABER.COM | Haber Girişi: 31.05.2022 - 10:09, Güncelleme: 31.05.2022 - 10:09

Mesleki Okul Müdürleri e-MESEM Uygulamaları Eğitimi Semineri

 

Mesleki Okul Müdürleri e-MESEM Uygulamaları Eğitimi Semineri

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından mesleki eğitime yeni bir çehre ve yol kazandıran Mesleki Eğitim Merkezleri çalışmaları hakkında okul müdürleri seminerlere alınıyor.
e-MESEM Uygulamaları Eğitimi Seminerleri adı altında geçekleştirilen ikinci seminer Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezinde yapıldı. Seminerin açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Şube Müdürü Mahmut Gürhan ve okul müdürleri katıldı. Seminerin açılışında eğitim yöneticilerine hitap eden Müdür Ekici konuşmasında; “3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu’nda yapılan değişiklikler sayesinde mesleki eğitim önemli bir ivme kazandı. Ülkemizde tüm bu çalışmaların sonrasında mesleki eğitime dahil edilen birey sayısı 500 bini geçti. Yeni mesleki eğitim anlayışının temelinde gençlerimizin ilgi, iktisat ve kabiliyetleri doğrultusunda doğru zamanda ve doğru alanlara dâhil edilmesi yer alıyor.  Öğrencilerimizin sektöre hazır hale getirilmesinde mesleki eğitim veren okullarımızın duayenleri olan siz müdürlerimizin ve öğretmenlerimizin yönlendirmelerine ve motivasyona çok ihtiyaçları var. Memleketimizin ilerleyebilmesi beşeri sermaye ve insan gücü ile oluyor. Beşeri sermaye konusunda oldukça zengin bir ülkeyiz. Bunun sağlanacağı en öncelikli yerler meslek liseleridir. Mesleki eğitime talebin çarpan etkisi ile artması adına Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilk etapta rehber öğretmenlerimiz ile çalışmalar yaptık. Tüm bu çalışmalarımız her geçen gün meyvelerini vermekte. Öğrencilerimizin geleceği ve ülkemizin geleceği adına her öğrencimize bire bir dokunmaktayız. Sahada tüm bu işleri büyük başarı ile yürüten tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. e-MESEM Uygulamaları Seminerleri; 35 kursiyerin katılımıyla, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından eğitim verilip görevlendirilen 3 eğitmenin idaresinde 3 oturum halinde toplam 18 saat olarak planlanarak gerçekleştiriliyor. Denizli’nin tüm ilçelerindeki eğitim yöneticileri, planlama doğrultusunda oluşturulan gruplar halinde e-MESEM Uygulamaları Seminerlerine takvim çerçevesinde alınıyor.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından mesleki eğitime yeni bir çehre ve yol kazandıran Mesleki Eğitim Merkezleri çalışmaları hakkında okul müdürleri seminerlere alınıyor.

e-MESEM Uygulamaları Eğitimi Seminerleri adı altında geçekleştirilen ikinci seminer Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezinde yapıldı. Seminerin açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Şube Müdürü Mahmut Gürhan ve okul müdürleri katıldı.

Seminerin açılışında eğitim yöneticilerine hitap eden Müdür Ekici konuşmasında; “3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu’nda yapılan değişiklikler sayesinde mesleki eğitim önemli bir ivme kazandı. Ülkemizde tüm bu çalışmaların sonrasında mesleki eğitime dahil edilen birey sayısı 500 bini geçti. Yeni mesleki eğitim anlayışının temelinde gençlerimizin ilgi, iktisat ve kabiliyetleri doğrultusunda doğru zamanda ve doğru alanlara dâhil edilmesi yer alıyor.  Öğrencilerimizin sektöre hazır hale getirilmesinde mesleki eğitim veren okullarımızın duayenleri olan siz müdürlerimizin ve öğretmenlerimizin yönlendirmelerine ve motivasyona çok ihtiyaçları var.

Memleketimizin ilerleyebilmesi beşeri sermaye ve insan gücü ile oluyor. Beşeri sermaye konusunda oldukça zengin bir ülkeyiz. Bunun sağlanacağı en öncelikli yerler meslek liseleridir. Mesleki eğitime talebin çarpan etkisi ile artması adına Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilk etapta rehber öğretmenlerimiz ile çalışmalar yaptık. Tüm bu çalışmalarımız her geçen gün meyvelerini vermekte. Öğrencilerimizin geleceği ve ülkemizin geleceği adına her öğrencimize bire bir dokunmaktayız. Sahada tüm bu işleri büyük başarı ile yürüten tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

e-MESEM Uygulamaları Seminerleri; 35 kursiyerin katılımıyla, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından eğitim verilip görevlendirilen 3 eğitmenin idaresinde 3 oturum halinde toplam 18 saat olarak planlanarak gerçekleştiriliyor.

Denizli’nin tüm ilçelerindeki eğitim yöneticileri, planlama doğrultusunda oluşturulan gruplar halinde e-MESEM Uygulamaları Seminerlerine takvim çerçevesinde alınıyor.

Denizli HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve denizli20haber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.