(D20HA) - DENİZLİ20HABER.COM | Haber Girişi: 02.05.2021 - 15:47, Güncelleme: 02.05.2021 - 15:47
Denizli
HALICI GOLCUKLER

Turgut Tok’dan 3 Mayıs Türkçülük Günü Kutlama Mesajı

 

Turgut Tok’dan 3 Mayıs Türkçülük Günü Kutlama Mesajı

Türk Ocakları Denizli Şube Başkanı Prof. Dr. Turgut tok, 3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı. Tok mesajında; “Yüce Türk Milleti, Gün, tefrika ve tezvirat değil, birlik ve dayanışma günüdür” dedi.
Turgut Tok mesajının devamında; “Türk milliyetçisi aydınlar, 77 yıl önce, büyük bir zulme ve haksızlığa maruz kaldı, mahkemelerde yargılandı, tabutluklarda işkence gördüler. Haksız suçlamalar ve tabutluklar, o ülkücü insanları, Hüseyin Nihal Atsız’ı, Zeki Velidi Togan’ı, Alparslan Türkeş’i, Orhan Şaik Gökyay’ı, Fethi Tevetoğlu’nu, Nejdet Sancar’ı, Cemal Oğuz Öcal’ı, Hüseyin Namık Orkun’u, Reha Oğuz Türkkan’ı, Hikmet Tanyu’yu ve diğer büyüklerimizi inançlarından ve ülkülerinden vazgeçiremedi. Bu mücadeleyi bugün de saygıyla anıyoruz. Türkiye bugün, içerde ve dışarda pek çok problemle mücadele ederken, Türk milliyetçilerinin birlik ruhunu yeniden tesis etmeleri, Türk milletine ve insanlığa önderlik edecek bir hamleyi başlatmaları elzemdir. Dünyada ve çevremizde meydana gelen gelişmeler, Türk milletine, Türk devletine ve Türk milliyetçilerine önemli bir görev yüklemektedir. Bu görevin hakkıyla ifası için fert veya kurum olarak bütün Türk milliyetçilerinin yüksek bir feragat ve fedakârlıkla hareket etmek mecburiyetleri vardır. Gün, tefrika ve tezvirat değil, birlik ve dayanışma günüdür. Her bir milliyetçi kuruluş veya yapı, kendi yolunda en iyisini yapmakla mükelleftir. Kuruluşundan bugüne kadar millî bir mektep hüviyetini taşıyan Türk Ocakları olarak Türklüğün, İslam âleminin ve insanlığın meselelerine ilmî, fikrî, edebî ve kültürel alanlarda çözümler getirmeye yönelik gayretlerimizi daha da yoğunlaştırarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ayrıca, Türk milletini ve medeniyet coğrafyamızı parçalamaya, Türk devletinin kurucu felsefesini tahrip etmeye matuf her türlü bölücü ve hain girişimler konusunda milletimizi uyarmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle 3 Mayıs Türkçüler Günü’nü kutluyor, dönemin mağdurları olan büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene!”
Türk Ocakları Denizli Şube Başkanı Prof. Dr. Turgut tok, 3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı. Tok mesajında; “Yüce Türk Milleti, Gün, tefrika ve tezvirat değil, birlik ve dayanışma günüdür” dedi.

Turgut Tok mesajının devamında; “Türk milliyetçisi aydınlar, 77 yıl önce, büyük bir zulme ve haksızlığa maruz kaldı, mahkemelerde yargılandı, tabutluklarda işkence gördüler. Haksız suçlamalar ve tabutluklar, o ülkücü insanları, Hüseyin Nihal Atsız’ı, Zeki Velidi Togan’ı, Alparslan Türkeş’i, Orhan Şaik Gökyay’ı, Fethi Tevetoğlu’nu, Nejdet Sancar’ı, Cemal Oğuz Öcal’ı, Hüseyin Namık Orkun’u, Reha Oğuz Türkkan’ı, Hikmet Tanyu’yu ve diğer büyüklerimizi inançlarından ve ülkülerinden vazgeçiremedi. Bu mücadeleyi bugün de saygıyla anıyoruz.

Türkiye bugün, içerde ve dışarda pek çok problemle mücadele ederken, Türk milliyetçilerinin birlik ruhunu yeniden tesis etmeleri, Türk milletine ve insanlığa önderlik edecek bir hamleyi başlatmaları elzemdir. Dünyada ve çevremizde meydana gelen gelişmeler, Türk milletine, Türk devletine ve Türk milliyetçilerine önemli bir görev yüklemektedir.

Bu görevin hakkıyla ifası için fert veya kurum olarak bütün Türk milliyetçilerinin yüksek bir feragat ve fedakârlıkla hareket etmek mecburiyetleri vardır. Gün, tefrika ve tezvirat değil, birlik ve dayanışma günüdür. Her bir milliyetçi kuruluş veya yapı, kendi yolunda en iyisini yapmakla mükelleftir.

Kuruluşundan bugüne kadar millî bir mektep hüviyetini taşıyan Türk Ocakları olarak Türklüğün, İslam âleminin ve insanlığın meselelerine ilmî, fikrî, edebî ve kültürel alanlarda çözümler getirmeye yönelik gayretlerimizi daha da yoğunlaştırarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ayrıca, Türk milletini ve medeniyet coğrafyamızı parçalamaya, Türk devletinin kurucu felsefesini tahrip etmeye matuf her türlü bölücü ve hain girişimler konusunda milletimizi uyarmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle 3 Mayıs Türkçüler Günü’nü kutluyor, dönemin mağdurları olan büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene!”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
büyükşehir zolan
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve denizli20haber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.