EKREM ÇETİN
Köşe Yazarı
EKREM ÇETİN
 

Liseli ve ortaokullu kardeşim! Bu yarışmanın kaybedeni yok

Allah'ın selamı, rahmeti ve bereketi tüm inananların üzerine olsun. Herkesin bildiği üzere ülkemizde, inançlı, imanlı, ahlaklı ve şuurlu bir neslin oluşturulması için çalışan Ensar Vakfımız var. Bu vakıf yeryüzünde hak hakim olsun, Kur’an ve sünnet yaşanılır hale gelsin diye mücadele ediyor. Bu mücadeleyi verirken yine hayırlı bir çalışmaya imzasını atıyor. Liseli ve Ortaokullu Gençlere yönelik Peygamber Efendimizin hayatını konu alan kaybedeni olmayan "Sana Emanet" bilgi yarışmasını düzenliyor. Yarışma hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum; Yarışmaya İmam Hatip Liseleri hariç diğer tüm Liselerin 9. ve 10’uncu sınıf Öğrencileri, Ortaokullarda ise İmam Hatip Ortaokulları dahil diğer tüm Ortaokul öğrencilerinin 6. ve 7'inci sınıfları www.sanaemanet.org internet adresinden yarışmaya başvurabiliyor.  28- 29 Mayısta yapılacak olan yarışmaya 30 Nisan ’a kadar başvuru yapabilecekler. Liseli ve Ortaokullu kardeşlerimiz Gümüş kalemlerden çıkan Sorularla 40 derste Peygamberimizin Hayatı adlı kitaptan yarışmaya tabi tutulacak. Aynı zamanda kitapı internet üzerinden okuyabilecek Ensar Vakfı Şubelerinden de temin edebilecekler. Amaç ve gaye peygamberimizin izinde giden bir gençlik oluşturmak. Aslında bu yarışmanın en güzel hediyesi gençlerimize o kutlu nebi’nin karakterinden izler taşıyacak tutum ve davranışları kuşandırmak olacaktır. Yalnız bu anlamlı yarışma için gençlerimiz, öğretmenleri ve okul müdürleri de Türkiye geneli ödüllendirilecektir. Ödüller ise şöyle:  birinciye 10.000 TL, ikinciye 7.500, üçüncüye 5.000, dördüncüye ve onuncuya 3.000, on bir ve yirminciye 1.500, yirmibirinci ve ellinciye 1.000, ellibirinci ve yüzüncüye 500 TL toplamda da 400 öğrenciye 454.000 TL şeklinde olacaktır.  Liseli ve Ortaokullu kardeşim bu çağrıya kulak ver bu yarışmanın kaybedeni yoktur. Önderimiz, Liderimiz Hz Muhammed (s.a.v)’in izinde gidelim hep beraber. Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in ahlakını yakından tanıyan bir neslin herkes elinden ve dilinden emin olabilir. Böyle bir neslin varlığı bir ülkenin insanlığa en önemli katkısı olacaktır. Bu yarışma vesilesi ile gençlerimizi Peygamber Efendimizin ahlakıyla buluşturanları, bu uğurda malıyla ve canıyla Allah yolunda çalışan kardeşlerimizi takdir ediyorum. Selam olsun Peygamberimizin razı olacağı bir gençlik yetiştirenlere.
Ekleme Tarihi: 19 Nisan 2022 - Salı

Liseli ve ortaokullu kardeşim! Bu yarışmanın kaybedeni yok

Allah'ın selamı, rahmeti ve bereketi tüm inananların üzerine olsun.

Herkesin bildiği üzere ülkemizde, inançlı, imanlı, ahlaklı ve şuurlu bir neslin oluşturulması için çalışan Ensar Vakfımız var. Bu vakıf yeryüzünde hak hakim olsun, Kur’an ve sünnet yaşanılır hale gelsin diye mücadele ediyor.

Bu mücadeleyi verirken yine hayırlı bir çalışmaya imzasını atıyor. Liseli ve Ortaokullu Gençlere yönelik Peygamber Efendimizin hayatını konu alan kaybedeni olmayan "Sana Emanet" bilgi yarışmasını düzenliyor. Yarışma hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum; Yarışmaya İmam Hatip Liseleri hariç diğer tüm Liselerin 9. ve 10’uncu sınıf Öğrencileri, Ortaokullarda ise İmam Hatip Ortaokulları dahil diğer tüm Ortaokul öğrencilerinin 6. ve 7'inci sınıfları www.sanaemanet.org internet adresinden yarışmaya başvurabiliyor.  28- 29 Mayısta yapılacak olan yarışmaya 30 Nisan ’a kadar başvuru yapabilecekler. Liseli ve Ortaokullu kardeşlerimiz Gümüş kalemlerden çıkan Sorularla 40 derste Peygamberimizin Hayatı adlı kitaptan yarışmaya tabi tutulacak. Aynı zamanda kitapı internet üzerinden okuyabilecek Ensar Vakfı Şubelerinden de temin edebilecekler.

Amaç ve gaye peygamberimizin izinde giden bir gençlik oluşturmak.

Aslında bu yarışmanın en güzel hediyesi gençlerimize o kutlu nebi’nin karakterinden izler taşıyacak tutum ve davranışları kuşandırmak olacaktır. Yalnız bu anlamlı yarışma için gençlerimiz, öğretmenleri ve okul müdürleri de Türkiye geneli ödüllendirilecektir. Ödüller ise şöyle:  birinciye 10.000 TL, ikinciye 7.500, üçüncüye 5.000, dördüncüye ve onuncuya 3.000, on bir ve yirminciye 1.500, yirmibirinci ve ellinciye 1.000, ellibirinci ve yüzüncüye 500 TL toplamda da 400 öğrenciye 454.000 TL şeklinde olacaktır.  Liseli ve Ortaokullu kardeşim bu çağrıya kulak ver bu yarışmanın kaybedeni yoktur. Önderimiz, Liderimiz Hz Muhammed (s.a.v)’in izinde gidelim hep beraber.

Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in ahlakını yakından tanıyan bir neslin herkes elinden ve dilinden emin olabilir. Böyle bir neslin varlığı bir ülkenin insanlığa en önemli katkısı olacaktır.

Bu yarışma vesilesi ile gençlerimizi Peygamber Efendimizin ahlakıyla buluşturanları, bu uğurda malıyla ve canıyla Allah yolunda çalışan kardeşlerimizi takdir ediyorum. Selam olsun Peygamberimizin razı olacağı bir gençlik yetiştirenlere.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve denizli20haber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.