Denizli’de koronavirüs yoğunluk haritasında son durum
asa
Haber
03 Temmuz 2020 - Cuma 12:11
 
Denizli’de koronavirüs yoğunluk haritasında son durum
DENİZLİ Haberi
Denizli’de koronavirüs yoğunluk haritasında son durum

1 Haziran’da Koronavirüs salgını ile ilgili normalleşme sürecinin ardından, bir çok kısıtlama kaldırılırken, bu süreçte uyulması gereken sosyal mesafe, maske ve hijyen uyarılarına uymayan vatandaşlar, vakaların artmasına neden oldu. Denizli’nin 9 ilçesinde vaka görülürken 10 ilçesinde vakanın olmadığı gözlemleniyor.

 

Sağlık Bakanlığı, Hayat Eve Sığar uygulamasında yoğunluk haritasına bakıldığında, Denizli’de özellikle merkez ilçeler ile birlikte 7 ilçede düşük ve riskli bölgeler görülmektedir. 

 

Sağlık Bakanlığı, "Hayat Eve Sığar" uygulaması ile tüm illerdeki koronavirüs vakası yoğunlukları görülebiliyor. Denizli’de koronavirüs yoğunluk haritalarına bakıldığında vakaların ağırlıklı olduğu, Pamukkale, Merkezefendi, Acıpayam, Bozkurt, Çivril, Honaz, Sarayköy, Serinhisar, Tavas ilçelerinde riskli ve düşük riskli alanlar görülüyor.

 

Babadağ, Baklan, Bekilli, Beyağaç, Buldan, Çal, Çameli, Çardak,  Güney ve Kale ilçelerinde herhangi bir vaka gözlemlenmiyor.

 

Mavi alanlar düşük riskli koronavirüs salgın bölgesi olarak belirtilirken, kırmızı alanlar ise yüksek riskli koronavirüs alanları olarak ifade ediliyor. İşte, uygulamadan elde edilen verilere göre Denizli’deki koronavirüs yoğunluğundaki son durum...

 

 

 

 

 

 

 

İLÇELER

 

 

 

 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Denizli’de, koronavirüs, yoğunluk, haritasında, son, durum,
Yorumlar
denizli büyükşehir belediyesi
Haber Yazılımı