Haber Detayı
07 Ocak 2019 - Pazartesi 16:28
 
Denizli PAÜ Hastanesinde Başarılı Bir Ameliyat
DENİZLİ Haberi
Denizli PAÜ Hastanesinde Başarılı Bir Ameliyat

Denizli'de  66 yaşındaki Gülay Taşkın isimli hastaya Denizli Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalında başarılı bir açık kalp ameliyatı ile 3 damarı değiştirildi.

 

 

Operasyonu Prof. Dr. A. Vefa Özcan, Dr. Şafak Şimşek ve Dr. Mehmet Bozkurt gerçekleştirdi. Konu ile ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Vefa Özcan“ diabetik, hipertansif olan hastamız geçen hafta sağlıklı bir şekilde taburcu edildi. Geçirdiği kalp krizi sonrası koroner angiografi ile kalp damarlarında ciddi tıkanıklıklar tespit edildi. Dünya Sağlık Örgütünün obezite sınıflamasına göre; Gülay hanım 150 cm boyunda ve 114 kg ile vücut kitle indexinin 50,7 kg/m2 değeriyle Morbid Obezite bir hasta olduğu tespit edildi Bu tür ameliyatların hasta açısından büyük risk olmakta, hekim açısından ağır bir sorumluluk olmaktadır.”  Dedi.

 

Son olarak Prof. Dr. Özcan günümüzde aşırı kiloların toplumsal bir sorun olduğunu, halkımızın sağlıklı beslenerek, düzenli sporunu yaparak, gerekirse erken dönemde obezite polikliniklerinden yardım alarak, bu aşamalara gelmeden gerekli önlemleri almaları gerektiğini söyledi.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Semih Can
Etiketler: Denizli, PAÜ, Hastanesinde, Başarılı, Bir, Ameliyat,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir