() - | Haber Girişi: 12.04.2021 - 11:43, Güncelleme: 21.04.2021 - 10:58
HALICI GOLCUKLER

Müftü Aşık’tan Ramazan ayı mesajı

 

Müftü Aşık’tan Ramazan ayı mesajı

Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, Ramazan-ı Şerif ayı dolayısı ile mesaj yayınladı. Müftü Aşık; koronavirüs salgını nedeniyle pandemi kısıtlamaları dolayısı ile “Televizyon kanalları ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden hazırladığımız mukabele ve vaaz programları ile gönül hanelerinize misafir olmayı hedefledik” dedi.   “Ey iman edenler! Allah'a karşı gelmekten sakınmanız için oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi, size de farz kılındı.”(Bakara, 2/183)   Müftü Mehmet Aşık mesajında;   Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluş olan, manevi kazancı yüksek, onbir ay’ın sultanı Ramazan ayına ulaşmış bulunuyoruz.   Ramazan ayı ki; İslam'ın beş temel esasından biri olan oruç ibadetinin özel zamanıdır (Bakara, 2/185).   Ramazan ayı ki; İnsanlar için hidayet rehberi, doğru yolun ve hak ile batılı birbirinden ayırmanın apaçık delilleri olarak Kur'an'ın kendisinde indirildiği aydır (Bakara, 2/185).   Ramazan ayı ki Bin Ay’dan daha hayırlı olan Kadir gecesini içinde barındıran aydır. (Kadr, 97/1-5)   Bu mübarek ayı öncelikle Mevla’mızın yasakladığı haramlara karşı bir kalkan, emrettiği farzları yerine getirmede sabır ve irade eğitimi olan oruç ibadetiyle şenlendirmeliyiz. Peygamberimiz (sav); “Kim Allah’a inanarak ve karşılığını Allah’tan bekleyerek Ramazan orucunu tutarsa geçmiş günahları bağışlanır.”(Buhârî, Îmân, 28)  buyurmaktadır.   Oruçlarımız, günahlarla kirlenen kalplerimizin yeniden tertemiz fıtratına dönmesine bir vesile olmalıdır. Özellikle imsak ve iftar arası bedenimizi yemeden içmeden uzak tuttuğumuz gibi bu mübarek ay, bizler için bir ömür boyu Rabbimizin haram kıldığı tüm çirkinliklerden uzak kalmayı sağlayan bir zaman dilimi olmalıdır.   Kıymetli Kardeşlerim!    Diyanet İşleri Başkanlığımız bu yıl ki Ramazan Ayı temasını, "Şifa Ayı Ramazan"  olarak belirledi.    "Ey insanlar! Rabbinizden size bir öğüt, kalplerdeki hastalıklara bir şifa, inananlara bir rehber ve rahmet gelmiştir."(Yunus, 10/57).   Kur’an-ı Kerim’in nazil olmaya başladığı bu ayda okuyacağımız mukabeleler, tutacağımız oruçlar ile manevî hastalıklara şifa ararken gönüllerimizi huzurla dolduracağız.    Televizyon kanalları ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden hazırladığımız mukabele ve vaaz programları ile gönül hanelerinize misafir olmayı hedefledik.   Değerli Kardeşlerim!   Ramazan-ı Şerif’in Denizli’li hemşehrilerimiz başta olmak üzere; aziz milletimize ve İslâm âlemine huzur ve sükûnet getirmesini niyaz ediyorum. Yüce Rabbimiz bu mübarek ayda üzerimizden şifa ve rahmet kanatlarını eksik etmeden sağlık ve sıhhat içerisinde bayrama ulaşmayı hepimize nasip eylesin.

Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, Ramazan-ı Şerif ayı dolayısı ile mesaj yayınladı. Müftü Aşık; koronavirüs salgını nedeniyle pandemi kısıtlamaları dolayısı ile “Televizyon kanalları ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden hazırladığımız mukabele ve vaaz programları ile gönül hanelerinize misafir olmayı hedefledik” dedi.

 

“Ey iman edenler! Allah'a karşı gelmekten sakınmanız için oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi, size de farz kılındı.”(Bakara, 2/183)

 

Müftü Mehmet Aşık mesajında;

 

Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluş olan, manevi kazancı yüksek, onbir ay’ın sultanı Ramazan ayına ulaşmış bulunuyoruz.

 

Ramazan ayı ki; İslam'ın beş temel esasından biri olan oruç ibadetinin özel zamanıdır (Bakara, 2/185).

 

Ramazan ayı ki; İnsanlar için hidayet rehberi, doğru yolun ve hak ile batılı birbirinden ayırmanın apaçık delilleri olarak Kur'an'ın kendisinde indirildiği aydır (Bakara, 2/185).

 

Ramazan ayı ki Bin Ay’dan daha hayırlı olan Kadir gecesini içinde barındıran aydır. (Kadr, 97/1-5)

 

Bu mübarek ayı öncelikle Mevla’mızın yasakladığı haramlara karşı bir kalkan, emrettiği farzları yerine getirmede sabır ve irade eğitimi olan oruç ibadetiyle şenlendirmeliyiz. Peygamberimiz (sav); “Kim Allah’a inanarak ve karşılığını Allah’tan bekleyerek Ramazan orucunu tutarsa geçmiş günahları bağışlanır.”(Buhârî, Îmân, 28)  buyurmaktadır.

 

Oruçlarımız, günahlarla kirlenen kalplerimizin yeniden tertemiz fıtratına dönmesine bir vesile olmalıdır. Özellikle imsak ve iftar arası bedenimizi yemeden içmeden uzak tuttuğumuz gibi bu mübarek ay, bizler için bir ömür boyu Rabbimizin haram kıldığı tüm çirkinliklerden uzak kalmayı sağlayan bir zaman dilimi olmalıdır.

 

Kıymetli Kardeşlerim!

 

 Diyanet İşleri Başkanlığımız bu yıl ki Ramazan Ayı temasını, "Şifa Ayı Ramazan"  olarak belirledi. 


 
"Ey insanlar! Rabbinizden size bir öğüt, kalplerdeki hastalıklara bir şifa, inananlara bir rehber ve rahmet gelmiştir."(Yunus, 10/57).

 

Kur’an-ı Kerim’in nazil olmaya başladığı bu ayda okuyacağımız mukabeleler, tutacağımız oruçlar ile manevî hastalıklara şifa ararken gönüllerimizi huzurla dolduracağız. 

 

Televizyon kanalları ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden hazırladığımız mukabele ve vaaz programları ile gönül hanelerinize misafir olmayı hedefledik.

 

Değerli Kardeşlerim!

 

Ramazan-ı Şerif’in Denizli’li hemşehrilerimiz başta olmak üzere; aziz milletimize ve İslâm âlemine huzur ve sükûnet getirmesini niyaz ediyorum. Yüce Rabbimiz bu mübarek ayda üzerimizden şifa ve rahmet kanatlarını eksik etmeden sağlık ve sıhhat içerisinde bayrama ulaşmayı hepimize nasip eylesin.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
büyükşehir zolan
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve denizli20haber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.