TEKNOLOJİ (D20HA) - DENİZLİ20HABER.COM | Haber Girişi: 06.07.2021 - 10:31, Güncelleme: 06.07.2021 - 10:31

Türkiye Jeotermal Derneği Meclis Komisyonu, Aydem Yenilenebilir Enerji’nin Isı Merkezi’ni Ziyaret Etti

 

Türkiye Jeotermal Derneği Meclis Komisyonu, Aydem Yenilenebilir Enerji’nin Isı Merkezi’ni Ziyaret Etti

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu, Denizli Milletvekilleri ve Bölge Belediye Başkanları, Aydem Yenilenebilir Enerji'nin Sarayköy’de faaliyet gösteren Isı Merkezi’ni ziyaret etti.
5 Temmuz Pazartesi günü Jeotermal Enerji Derneği (JED) üyelerinin TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu milletvekillerinin katılımıyla gerçekleştirdiği saha ziyaretleri kapsamında, Aydem Enerji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Yağlı ve Aydem Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Ömer Fatih Keha ev sahipliğinde gerçekleşen programa;  TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, Komisyon Sözcüsü Ahmet Çolakoğlu, Komisyon üyeleri Ayhan Altıntaş, Mehmet Erdoğan, Müzeyyen Şevkin, Osman Boyraz, Denizli Ak Parti Milletvekili Şahin Tin, Denizli İyi Parti Milletvekili Yasin Öztürk, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol katıldı. Ziyaret sırasında Aydem Enerji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Yağlı, jeotermal enerji ile 5 bin konutun ısıtılmasını sağlayan ısı merkezi hakkında komisyon üyelerini bilgilendirdi. Ali Yağlı ile birlikte ev sahipliği yapan Aydem Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Ömer Fatih Keha da, ”Sarayköy ilçe ısıtması bizim için topluma fayda anlamında özel bir önem taşıyor. Isı merkezimizle Sarayköy halkına yılda 4.4 milyon ton kadar sıcak su hizmeti sağlıyoruz. Jeotermale üretim için yeterli debi ve sıcaklıkta su gelmediği için şu an odak noktamız Sarayköy’ün ısınması. İlerleyen dönemlerde halkımıza daha iyi hizmet verebilmek için gerekli yatırımlara ve rehabilitasyon çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğiz” dedi. Komisyon Başkanı Ziya Altunyaldız ise Aydem Yenilenebilir Enerji’nin yatırımlarının değerli olduğunu söyleyerek, “Her türlü ihtiyacınızda, siz yatırımcılarımıza destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. AYDEM YENİLENEBİLİR ENERJİ HAKKINDA Aydem Enerji’nin yenilenebilir enerji üretimi alanında faaliyet gösteren iştiraki Aydem Yenilenebilir Enerji, Türkiye geneline yayılan 25 yenilenebilir enerji santralinde 1.020 MW kurulu güce ulaşarak, yıllık brüt 3,2 TWh enerji üretmektedir. 1995 yılında Türkiye’nin ilk özel hidroelektrik santralini hayata geçiren şirket, Türkiye’nin sürdürülebilir kaynaklarla büyümesine katkı sağlıyor. Hidroelektrik, rüzgar, jeotermal ve çöp gazı kaynaklarından elektrik üreten Aydem Yenilenebilir Enerji, portföyünde yer alan enerji santrallerinin tasarımından mühendislik ve işletme aşamalarına kadar geliştirme ve yapım işlerini kendi çatısı altında yürütüyor veya koordine ediyor. Çevresel - Sosyal - Yönetişimsel (ESG) performans sıralamasında, dünyanın en önemli bağımsız derecelendirme şirketlerinden Vigeo Eiris/Moody’s tarafından Türkiye elektrik sektörünün lideri seçilen şirket, insan kaynağına yaptığı yatırımlarla da Great Place to Work Türkiye Enstitüsü tarafından bu yıl Great Place To Work® (Harika İşyeri) Sertifikası’na layık görüldü. Aydem Yenilenebilir Enerji, iş dünyasının geleceğine yön verecek evrensel ilkeler öneren dünyanın en kapsamlı sürdürülebilirlik platformu BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin imzacıları arasında yer alıyor.
TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu, Denizli Milletvekilleri ve Bölge Belediye Başkanları, Aydem Yenilenebilir Enerji'nin Sarayköy’de faaliyet gösteren Isı Merkezi’ni ziyaret etti.

5 Temmuz Pazartesi günü Jeotermal Enerji Derneği (JED) üyelerinin TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu milletvekillerinin katılımıyla gerçekleştirdiği saha ziyaretleri kapsamında, Aydem Enerji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Yağlı ve Aydem Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Ömer Fatih Keha ev sahipliğinde gerçekleşen programa;  TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, Komisyon Sözcüsü Ahmet Çolakoğlu, Komisyon üyeleri Ayhan Altıntaş, Mehmet Erdoğan, Müzeyyen Şevkin, Osman Boyraz, Denizli Ak Parti Milletvekili Şahin Tin, Denizli İyi Parti Milletvekili Yasin Öztürk, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol katıldı.

Ziyaret sırasında Aydem Enerji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Yağlı, jeotermal enerji ile 5 bin konutun ısıtılmasını sağlayan ısı merkezi hakkında komisyon üyelerini bilgilendirdi. Ali Yağlı ile birlikte ev sahipliği yapan Aydem Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Ömer Fatih Keha da, ”Sarayköy ilçe ısıtması bizim için topluma fayda anlamında özel bir önem taşıyor. Isı merkezimizle Sarayköy halkına yılda 4.4 milyon ton kadar sıcak su hizmeti sağlıyoruz. Jeotermale üretim için yeterli debi ve sıcaklıkta su gelmediği için şu an odak noktamız Sarayköy’ün ısınması. İlerleyen dönemlerde halkımıza daha iyi hizmet verebilmek için gerekli yatırımlara ve rehabilitasyon çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

Komisyon Başkanı Ziya Altunyaldız ise Aydem Yenilenebilir Enerji’nin yatırımlarının değerli olduğunu söyleyerek, “Her türlü ihtiyacınızda, siz yatırımcılarımıza destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

AYDEM YENİLENEBİLİR ENERJİ HAKKINDA

Aydem Enerji’nin yenilenebilir enerji üretimi alanında faaliyet gösteren iştiraki Aydem Yenilenebilir Enerji, Türkiye geneline yayılan 25 yenilenebilir enerji santralinde 1.020 MW kurulu güce ulaşarak, yıllık brüt 3,2 TWh enerji üretmektedir. 1995 yılında Türkiye’nin ilk özel hidroelektrik santralini hayata geçiren şirket, Türkiye’nin sürdürülebilir kaynaklarla büyümesine katkı sağlıyor. Hidroelektrik, rüzgar, jeotermal ve çöp gazı kaynaklarından elektrik üreten Aydem Yenilenebilir Enerji, portföyünde yer alan enerji santrallerinin tasarımından mühendislik ve işletme aşamalarına kadar geliştirme ve yapım işlerini kendi çatısı altında yürütüyor veya koordine ediyor. Çevresel - Sosyal - Yönetişimsel (ESG) performans sıralamasında, dünyanın en önemli bağımsız derecelendirme şirketlerinden Vigeo Eiris/Moody’s tarafından Türkiye elektrik sektörünün lideri seçilen şirket, insan kaynağına yaptığı yatırımlarla da Great Place to Work Türkiye Enstitüsü tarafından bu yıl Great Place To Work® (Harika İşyeri) Sertifikası’na layık görüldü. Aydem Yenilenebilir Enerji, iş dünyasının geleceğine yön verecek evrensel ilkeler öneren dünyanın en kapsamlı sürdürülebilirlik platformu BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin imzacıları arasında yer alıyor.

Denizli HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve denizli20haber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
bbd esnaf destek
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.