Haber Detayı
31 Mayıs 2016 - Salı 18:07
 
Kent Konseyi’nden Çardak ve Honaz'a ziyaret
Denizli’nin tüm ilçelerinde “Kent Konseyi” kurulması hedefiyle yola çıkan Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi’nin ilçelere yönelik düzenlediği “Tanıtım Günleri” Çardak ve Honaz ile devam etti.
GÜNDEM Haberi
Kent Konseyi’nden Çardak ve Honaz'a ziyaret

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından düzenlenen Tanıtım Günleri Çardak ve Honaz ilçeleri ile devam etti. Her iki ilçede de vatandaşlarla buluşan Kent Konseyi’nin ziyaretlerine, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör, Gençlik Meclisi Başkanı Şeniz Yılmaz, yürütme kurulu üyeleri ve muhtarlar katıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi ve Kent Konseyi Meclislerinin çalışmaları hakkında bilgi verdi. İlçelerde kurulacak Kent Konseyleri ile birlikte ortak projeler gerçekleştireceklerini anlatan Değirmenci, “Kent Konseyi olarak bizim nihai hedefimiz bu toplantıların Kent Konseyi çatısı altında yapılmasını sağlamak” dedi.

“Kent Konseyi büyük avantajlar sağlayacak”

Kent Konseyi şemsiyesi altında yapılan çalışmaların büyük avantajlar sağlayacağına dikkati çeken Değirmenci, “Bu kapsamda Belediye Kanununun 76. maddesinde Kent Konseyleri tanımlanmıştır. Kent Konseyi, hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kent vizyonunun artması, yerinden yönetimin sağlanması, saydamlığın getirilmesi, denetleyebilmek ve hesap sorabilmek, hesap verebilmek, o kente ilişkin bir şeyler söyleyebilmeye imkan tanınan bir örgüttür” diye konuştu. Kent Konseylerinde alınan kararların Belediye Meclislerinden geçme imkanı olduğuna değinen Değirmenci, şöyle konuştu: “Kent Konseyi olarak arkadaşlarımızla kendimize hedef belirledik. Denizli'de meclislerimiz ile birlikte faaliyetlerimizi yapıyoruz. İstiyoruz ki, bu faaliyetler şehir merkezinde olmasın bütün ilçelerimizde aynı hizmetleri, aynı paylaşımları yapalım. Bunu ilçelerimizdeki insanlar Denizli'ye gelerek değil, biz giderek Kent Konseyini tanıtmak ve o ilçelerimizde faaliyetlerimizi yapalım istedik.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kent, Konseyi’nden, Çardak, ve, Honaz'a, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir