Haber Detayı
29 Kasım 2018 - Perşembe 10:19
 
‘Sabah Namazı Buluşması’nda Cami'ler doldu taştı!
DENİZLİ Haberi
‘Sabah Namazı Buluşması’nda Cami'ler doldu taştı!

Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle Denizli İl Müftülüğü’nün organize ettiği ve Merkezefendi İlçe Müftülüğünün katkılarıyla düzenlenen "Sabah Namazı Buluşması", Hilal Camii’nde  icra edildi. Sabah Namazı buluşmalarına vatandaşlar tarafından yoğun katılım sağlandı.

 

Süleymaniye Camii Müezzin Kayyımı Mehmet Koçyiğit'in katılımıyla yapılan "Sabah Namazı Buluşması" programına, Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Palabıyık, Merkezefendi İlçe Müftüsü Talat Özmet, Pamukkale İlçe Müftüsü Nihat Sevil, Divan-ı Âli Camii İmam Hatibi Yunus Bozmaz, Sivil Toplum Kuruluşu (STK) Başkanları, din görevlileri ile çok sayıda vatandaş hazır bulundu.

 

 

Sabah ezanı sonrasında İl Müftülüğü Uzman Vaizi Hasan Sözer’in yaptığı sohbet ile program başladı.Süleymaniye Camii Müezzin Kayyımı Mehmet Koçyiğit’in sabah namazını kıldırması sonrasında, Kur’an-ı Kerim Ziyafeti sunması ve  İl Müftülüğü İlahi Korosu tarafından seslendirilen ilahilerle devam etti.

 

 

Programda selamlama konuşması yapan İl Müftüsü Mehmet Aşık, “Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle ‘Sabah Namazı Buluşması’nı dün Delikliçınar Yeni Cami’nde bugün de bu camimizde icra ettik. Bu programımıza icabet eden,  güzel mabedi dolduran siz saygı değer cemaatimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Bu vesileyle, başta Süleymaniye Camii Müezzin Kayyımı Mehmet Koçyiğit hocama ve bu güzel organizasyonda emeği geçen tüm kardeşlerimize teşekkür ederim. Hepinizden Allah razı olsun.” dedi.

 

Program Merkezefendi İlçe Müftüsü Talat Özmet'in yaptığı dua ile sona erdi. Cami çıkışında katılımcılara, çorba ikramında bulundu.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: ‘Sabah, Namazı, Buluşması’nda, Cami'ler, doldu, taştı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir