Subaşıoğlu’ndan ''Dünya Çevre Günü'' Mesajı
asa
Haber
03 Haziran 2016 - Cuma 10:03
 
Subaşıoğlu’ndan ''Dünya Çevre Günü'' Mesajı
Denizli Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Dünya Çevre Günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Subaşıoğlu, “Çevre sorunlarıyla mücadele hususunda hassasiyetin ve bilincin artırılması, eğitim kurumları, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarımız arasındaki işbirliğiyle mümkündür” dedi.
YAŞAM Haberi
Subaşıoğlu’ndan ''Dünya Çevre Günü'' Mesajı

Başkan Subaşıoğlu’nun, Dünya Çevre Günü dolayısı ile yayımladığı mesaj şu şekilde: “Küresel boyutuyla insanlığı tehdit eden çevre sorunları, teknolojideki hızlı gelişme, sanayileşme ve plansız yapılaşma nedeniyle her geçen gün etkisini artırmaktadır. Tüm dünya ülkeleri, sürdürülebilir kalkınma hedeflerini gerçekleştirebilmek, açlık ve yoksullukla mücadele edebilmek, gelecek nesillere daha yaşanabilir, daha yeşil bir dünya bırakabilmek için çevre sorunlarını en az indirecek ortak çalışmalar yürütmektedir. Çevre sorunları ve buna bağlı geliştirilen politikalar, günümüzde ekonomide, enerjide, şehirleşmede ve daha birçok alanda belirleyici etkiye sahiptir.

Çevre sorunlarıyla mücadele hususunda hassasiyetin ve bilincin artırılması, eğitim kurumları, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarımız arasındaki işbirliğiyle mümkündür. Çocuk ve gençlerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın bu hususta bilinçlendirilmesi ve üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi büyük önem taşımaktadır.

Dünya Çevre Günü vesilesiyle, vatandaşlarımızı çevrenin ve doğal zenginliklerimizin korunması, kaynaklarımızın tükenebilir olduğu gerçeğini göz ardı etmeden bireysel tedbirlerin alınması konusunda duyarlı olmaya çağırıyor, tüm vatandaşlarımızın çevre gününü kutluyorum”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Subaşıoğlu’ndan, ''Dünya, Çevre, Günü'', Mesajı,
Yorumlar
denizli büyükşehir belediyesi
Haber Yazılımı